Soběbaby

Dne 15.6.2009 jsme obnovily tradici pod záštitou ČSŽ - " SOBĚBABY ". Naším cílem je to tady trochu rozhýbat, přimět občany k tomu, aby se dali trochu dohromady.      

Je tolik možností. Zvolily jsme si radu ve složení:

  • předseda: Jarmila Turková
  • jednatel: Jaroslava Živná
  • pokladník: Vilma Benešová
  • nástěnkář: Martina Kupcová
  • fotograf: Michaela Rybáčková
  • kronikář: Lenka Šestáková
  • zdravotník: Jaroslava Bošková, Klára Lojdová (teď už Brožová)
  • gastro: Marta Bouchalová

+ další členky, které měly chuť a snahu dělat něco pro obec,spoluobčany a hlavně děti. O prázdninách jsme daly hlavy dohromady a uspořádaly pro děti "Šipkovačku za pokladem". Sešlo se nám celkem asi 22 dětiček. Všechny statečně došly až do cíle, kde je čekala sladká odměna a velké překvapení v podobě starého vodníka, který jim odměnu rozdával. Další akcí byla "Zpívaná na hřišti se soutěží o nejlepší bramborák". Když zpívaná, tak s harmonikou pana Brady, který hrál v průběhu celé soutěže. Ani tady nás nebylo málo. Soutěžilo nakonec 17 odvážlivců, kteří se statečně mezi sebou poprali. Jasným vítězem byl pan Vladimír Strejc. Dle našeho mínění se posezení zdařilo a povzbudilo nás do dalších akcí, které už máme trochu naplánované.